Видео недоступно для предпросмотра
🌎 Ер вақти – табиатга эътибор бериш вақти!
Ер вақти (Earth Hour) – ҳар йили март ойида ўтказиладиган глобал экологик ҳаракат бўлиб, одамлар ва ташкилотлар табиатни асрашга эътибор қаратиш мақсадида бир соатга чироқлар ва электр жиҳозларини ўчиради.
Ушбу ташаббус 2007 йилда WWF (World Wide Fund for Nature) томонидан бошланган бўлиб, бугунги кунда бутун дунё бўйлаб минглаб шаҳарлар томонидан қўллаб-қувватланади.
🏦 Халқ банки ҳам табиатни асраш ва атроф-муҳит муаммоларига эътибор қаратишни муҳим деб билади. Шу сабабли, ушбу глобал ташаббусда фаол иштирок этиб, экологик барқарорлик йўлида ўз ҳиссасини қўшди.
🏦 Халқ банки аҳоли тадбиркорлиги ва кичик бизнесни қўллаб-қувватламоқда
Халқ банки ўз фаолиятида аҳолига молиявий хизматлар кўрсатибгина қолмай, аҳоли бандлиги таъминланиши, доимий даромадга эга бўлишига ҳам кўмаклашиб келяпти.
🍇 Тошкент вилояти Паркент туманида майизчилик йўналишида фаолият олиб бораётган хотин-қизлар нафақат даромадга киряпти, балки янги иш ўринлари ҳам яратмоқда.
▶️ Тафсилотлар билан “Ўзбекистон24” телеканалининг “Ахборот24” дастурида танишинг.
Халқ банкида Наврўз шукуҳи!
🌱 Баҳор нафаси, миллий қадриятлар ва самимий табассум – Халқ банкида Наврўз айнан шундай кайфиятда бошланди!
Наврўз файзи бардавом бўлсин!
📝 Президентнинг “Оила ва хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди.
➡️ Қарорга мувофиқ, Халқ банки ва Савдо-саноат палатасига “Лойиҳалар фабрикаси” платформаси негизида “Тадбиркор аёллар” платформасини ишга тушириш вазифаси юклатилди.
▶️ Президент қарорига шарҳ билан "Ўзбекистон24" телеканалининг "Ахборот24" дастурида батафсил танишинг.
Репост из: Prezident matbuot kotibi | Sherzod Asadov
Президент Шавкат Мирзиёевнинг кичик ва ўрта бизнес вакиллари билан учрашуви бошланди.
Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш – бу бизнинг стратегик йўлимиз! Тадбиркорлик қанча тез ривожланса, мамлакатимиз шунча қудратли бўлади, халқимиз шунча фаровон яшайди.
Декабрь ойидаги “очиқ мулоқот”да асосан йирик тадбиркорлар билан гаплашиб, кейинги режаларни белгилаб олдик.
Бугун кичик ва ўрта бизнесда тез ўсаётган тадбиркорларга кўмак бериб, уларни ҳам “чемпион”га айлантириш учун нима қилиш керак, деган саволга сизлар билан биргаликда жавоб топишимиз зарур
”,
- деди давлатимиз раҳбари сўзининг аввалида.
Бироздан cўнг Президент Шавкат Мирзиёевнинг кичик ва ўрта бизнес вакиллари билан соҳанинг иқтисодиётдаги ўрнини ошириш ва ривожланишини янги босқичга олиб чиқиш масалаларига бағишланган учрашуви бошланади.
Скоро начнется встреча Президента Шавката Мирзиёева с представителями малого и среднего бизнеса, посвященная укреплению роли этой сферы в экономике и выведению ее на новый уровень развития.
#Миллий_либос_миллий_ғурур
🏦 Халқ банки миллийликни қадрлайди.
🔵 Анъаналар – бизнинг бойлигимиз! Миллий либос, нафақат, қадриятларимизнинг ифодаси, балки тарихимиз ва маданий меросимизнинг бир қисми.
Репост из: Расмий хабарлар I Официальные новости
Елисей саройида Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макрон номидан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев шарафига давлат қабул маросими уюштирилди.
– Бир неча йил ичида биз энергетика, сув ресурсларини бошқариш, коммунал хизматлар, транспорт, барқарор туризм каби муҳим соҳаларда узоқ муддатли ҳамкорлик алоқаларини ўрнатишга эришдик. Бунинг далили сифатида Франция ҳукумати ва Франция тараққиёт агентлиги кўмагида француз компаниялари Ўзбекистонга инвестиция киритаётгани, ҳудудларда қўшилган қиймат ва иш ўринлари яратилаётгани, ёшлар касб ўрганиб, ҳаётда ўз ўрнини топаётганини келтиришим мумкин. – деди Эммануэль Макрон.
“Юксалиш” ҳаракати томонидан Ўзбекистонда давлат бошқарув тизимида фаолият олиб борувчи раҳбар аёллар рейтинги тақдим этилди.
🏦 Банкимиз Бошқарув раиси ўринбосари Гулзода Рашидова ҳам ушбу рўйхатдан ўрин олдилар.