#Козёл, #сотқинсанлар!!!, дея 2 Аёлни кўплар билиб билмай ҳафа қилдилар Камила Кавланова, Saodat Boymirzayeva!
Бу ҳолат Фарғона вилояти Фурқат туман йўллардан фойдаланиш Давлат муассасасининг ишчи ходимлари томонидан бўлмоқда.
Муассаса раҳбари Исомиддинов Музаффар...
Исомиддинов Музаффар раҳбарлигидан олдин учта раҳбар Турсунов Убайдулло, Парпиев Улуғбеклар фаол Халқчил ишлаганлар.
Аммо бу муассасада 10 йилдан буён жанжалкаш, шантаж, туҳматчи учта Аёл ишчилар М. М. Л, лар кўплаб ишчи ходимларга, раҳбарларга кучли озор бериб ишламоқдалар.
10 йилдан буён муассасанинг боши ёз, ёз, текширишлардан ҳоли бўлмади.
Иш қолиб текширувчилар билан йиллар давомида банд бўлиши ачинарли ҳолдир.
Лекин кўплаб текширувчилар томонидан, туҳматларга асосланган қоғозлардаги воқеалар ўз исботини топмади!
Аммо уч аёл М. М. Л, лар таслим бўлмай раҳбарлар устидан дод фарёдлари, ўзларини машина остига ташлаш бўйича чиқишлари тўҳтамай келмоқда.
Бу уч Аёл бошқа ишчи ходимларга нисбатан зўравон яъни айтганини бажармаса шарманда қилиш ишлари авжида, гегемонлар😡
Бир савол☝нега текширувчилар туҳматга асосланган ёз ёзлар ўз исботини топмагандан кейин бу шантажчи, туҳматчи уч Аёлга қонуний чора кўрмаган Ҳурматли Хайрулло Бозаров,
pm.gov.uz, O'zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi, O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi, Феруза Эшматова ва бошқа республика масъуллари?!
Маддалаган, ёрилмай қийналган йиринг каби муаммо нега 10 йилдан буён давом этмоқда?!
Шантажчи, туҳматчи уч Аёлга нисбатан Ўзбекистон республикасининг қонунлари ишламайдими?!
Уч шантажчи туҳматчи Аёл М. М. Л, лар жамоадаги 65 кишининг инсон ҳуқуқларини бузиб ишлаб келмоқдалар.
Жамоа бу уч бошли аждарларга бас келишни ор, деб, индамай келмоқдалар, лекин бу ҳолат қачонгача давом этади?!
Ҳозир муассаса раҳбари Исомиддинов Музаффарга нисбатан жамоанинг 99 фоизи оптимистик қарамоқда, Музаффарга ишонишади, Музаффардек раҳбар ҳеч қаерда йўқлигини баралла айтмоқдалар.
Ўзим ҳам бугун гувоҳи бўлдим Исомиддинов Музаффарнинг олиб борган яхши ишларидан.
Раҳбар ҳар бир ишчисига ўз оила аъзоларидек эътиборда ғамҳўрда!
Уч бошли аждарлар М. М. Лларнинг оилавий шароитларини ўзи ўрганиб доимо ҳар томонлама беминнат ёрдамлар берди.
Аммо бу шантажчи туҳматчи Аёлларнинг нафси босилмади, улар ҳозирда баттар қутирдилар, уят!!!
Ҳар уч инсон Аёл, Она!
Аммо Аёл, Она саводсиз бўлса жамиятни жарликка олиб боради, деганларидек муассаса ишлари ҳам аросатда, текширувлар остида қолди!
Фарғона вилояти прокуратураси, Farg'ona viloyati IIB, Фарғона вилояти хотин қизлар раҳбари, Инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш ходимлари эътибор бериб муассаса ишчи ходимларини осойишта ишлашига ёрдам беради ва шантажчи туҳматчи уч Аёл М. М. Лларга нисбатан қонуний чоралар кўради, деган, умиддаман!