© Таржимон: Эркин Воҳидов
Aлишер Усмонов илк бор Форбесънинг миллиардерлар рейтингига Ўзбекистон номидан киритилди
Бунгача у Россия фуқароси сифатида рўйхатдан жой олган эди. Ўтган йилги рўйхатда россияликлар деб аталган 24 нафар миллиардер энди бошқа давлатлар вакиллари сифатида кўрсатилмоқда.
Усмонов 16,7 миллиард доллар билан рейтингда 125-ўринда турибди.
Наврўз тантаналари давом этмоқда...
Баҳор фасли таровати ила бутун табиат гўзалликка, гуллар ифорига бурканади. Қир-адирларга зумрад гилам тўшалиб, турли-туман гуллар ва майсаларнинг рангига бурканди. Буларни кўрган одамнинг, албатта, кўзи қувнайди.
🔹 Жорий йилнинг 1 апрель куни Қиличли маҳалласида Наврўз умумхалқ байрам муносабати билан сайл бўлиб ўтди.
Тадбирда, маҳаллада яшовчи хотин-қизлар, инсонийлик туйғуларини тараннум этган лапар, ўлан каби куй-қўшиқлар билан бир-бирларининг кўнгилларига самимият улашган бўлишса, болажонларнинг жозибадор чиқишлари, куй-қўшиқлари, гўзал рақслари, баҳор тароватини янада ёрқин ҳис қилишга имкон туғдирди. айём билан боғлиқ урф-одат ва анъаналар, миллий таомлар кўргазмалари ташкил қилинди. Бир қатор миллий ва халқ ўйинлари намойиш этилди.
Тадбирга таниқли хонанда Осман Наврўзовнинг иштироки янада кўтаринки кайфият бағишлади.