Xosiyatxonga Agentlik direktorining sovgʻalari yetkazildi
🟢 Ijtimoiy himoya milliy agentligi direktori Mansurbek Olloyorov 20-fevral kuni Fargʻona viloyatiga navbatdagi xizmat safari davomida Quva tumanining “Pastki Xonobod” mahallasida yashovchi havaskor sportchi Xosiyatxon Mirodilova bilan uchrashgan edi.
😮 Samimiy kechgan suhbat chogʻida Xosiyatxon maktabning 6-sinf oʻquvchisi ekani va para-yengil atletika (bochcha turi) bilan muntazam shugʻullanishini aytgandi. Uning shu kunga qadar erishgan natijalari barchani quvontirgandi oʻshanda.
🧮 Agentlik direktori tomonidan yuborilgan sport jihozlari kuni kecha Xosiyatxon yashovchi xonadonga keltirildi.
👮♂️ Agentlikning Fargʻona viloyati boshqarmasi boshligʻi Abdunazar Salimov havaskor sportchiga atalgan sovgʻalarni topshirar ekan, kelgusida xalqaro va nufuzli musobaqalarda davomli muvaffaqiyatlar tiladi.
🟢 IHMA Fargʻona viloyati boshqarmasi Axborot xizmati.
Ma'lumot uchun: Xosiyatxon 2024 yilda poytaxtda, joriy yilda esa Andijon viloyatida oʻtkazilgan musobaqada 1-oʻrinni qoʻlga kiritdi.