📱Rasmiy telegram kanalimiz
Qamashi tuman hokimligi dan repost
Вилоят прокурорининг ўринбосари М.Бахритдинов раҳбарлигида Қамаши туманида пробация ҳисобида турган шахслар билан учрашув ўтказилди
Йиғилиш давомида Ўзбекистон Республикасининг  07.08.2024 йилдаги "Пробация тўғрисида"ги Қонуни ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг
03.01.2025 йилдаги ПҚ-1-сонли Қарори ижросини таъминлаш масалаларига эътибор қаратилди.
Пробация ҳисобида туриб, жиноят содир этишнинг ҳуқуқий ва ижтимоий оқибатлари аниқ мисоллар асосида иштирокчиларга тушунтириб берилди.
Шунингдек, пробация ҳисобида турган шахсларнинг жазони ўташ тартибига риоя қилиниши устидан назоратни кучайтириш, асосий эътиборни ушбу тоифадаги шахслар томонидан қайта жиноят содир этилишини олдини олиш бўйича ижтимоий профилактика тадбирларининг самарадорлигига қаратиш ҳақида масъулларга аниқ топшириқ ва кўрсатмалар берилди.
Йиғилиш сўнггида бўш иш ўринлари ярмаркаси ташкил қилиниб, иштирокчилар корхона, муассаса, ташкилотлардаги мавжуд иш ўринлари билан таништирилди.
Qamashi24.uz |Facebook | Telegram |Instagram
"JARAYON"
G'uzor tumani prokuraturasining oilalarni kambag'allikdan farovonlikka olib chiqish jarayoniga qo'shayotgan hissasi haqida
Вилоят прокурорининг ўринбосари Ў.Юсупов томонидан Муборак туманида Ойсултон фермер хўжалигида 2025 йил пахта хосили учун чигит экиш тадбирига иштирок этиб, қишлоқ хўжалиги соҳасидаги долзарб тадбирларини ўз вақтида сифатли ўтказиш юзасидан масъулларга кўрсатма ва топшириқлар берилди.