📣Sog‘lom hayot uchun 5000 qadam
➡️O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33 yilligi hamda “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan Navoiy shahridagi “Vatanparvar” bog‘ida harbiy-vatanparvarlik festivali va "Sog‘lom hayot uchun 5000 qadam" yurish marafoni o‘tkazildi.
➡️Ushbu tadbirlarda Navoiy Abu Ali ibn Sino nomidagi jamoat salomatligi texnikumi talabalari va pedagog o'qtuvchilar faol ishtirok etishdi. Bu tadbirlar yoshlarda vatanparvarlik ruhini oshirish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va jamoaviy hamkorlikni rivojlantirishga qaratildi.
➡️Festival davomida harbiy xizmatchilarning ko‘rgazmalari, vatanparvarlik ruhidagi musobaqalar va madaniy dasturlar tashkil etildi. "Sog‘lom hayot uchun 5000 qadam" marafoni esa qatnashchilarning sog‘lig‘ini mustahkamlash va ijtimoiy birdamlikni kuchaytirishga xizmat qildi.