“Xavfsiz va sog‘lom poytaxt” shiori ostida navbatdagi uchrashuv o'tkazildi,
Bugun O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutida Mirzo Ulug’bek tumani Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig'i Sardor Mirzaraimov hamda o'rinbosari Bahodir Yormatov bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda shu kabi masalar haqida so’z bordi. Shuningdek, ishtirokchilarni qiziqtirgan barcha savollarga IIB xodimlari tomonidan batafsil javob berildi.
📱Telegram 📱 Facebook 📱 Instagram
“Xavfsiz va sog‘lom poytaxt” shiori ostida bo’lib o‘tgan ushbu uchrashuvda asosiy e’tibor bugungi kunda dolzarb bo‘lib turgan giyohvandlik va psixotrop moddalarning noqonuniy aylanishi hamda kiber jinoyatlarga qarshi kurash mavzulariga qaratildi.
Giyohvandlik va psixotrop moddalarning noqonuniy aylanishi - bu jamiyat uchun jiddiy xavf tug'diruvchi muammo bo'lib, inson salomatligiga salbiy ta'sir ko'rsatadi. Ayniqsa, yosh avlodni bunday salbiy oqibatlardan himoya qilish, bilib bilmay giyohvandlik ko’chasiga kirib qolishiga yo’l qo’ymaslik har bir insondan ogohlikni talab etadi. Shuning uchun, giyohvandlik va psixotrop moddalarning noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish jamiyatning eng muhim vazifalaridan biri hisoblanadi.
Kiberjinoyatlarga qarshi kurash - bu zamonaviy dunyoda tobora muhim ahamiyat kasb etayotgan masaladir. Internetning keng tarqalishi va texnologiyalarning rivojlanishi bilan kiberjinoyatchilikning turlari ham ko'paymoqda. Kiberjinoyatlarga qarshi kurashda shaxsiy ma'lumotlarni himoya qilish, kiberxavfsizlikni mustahkamlash, kiberjinoyatchilikni aniqlash va unga qarshi choralar ko'rish, shuningdek, kiberjinoyatlar to'g'risida xabardorlikni oshirish muhim ahamiyatga ega. Davlat organlari va shaxslarning birgalikdagi sa'y-harakatlari kiberjinoyatlarga qarshi kurashda muhim rol o'ynaydi.