📹 Instagram.com/MahmudovR_
Репост из: O‘zbekiston mahallalari uyushmasi rasmiy kanali
Bu yil qizlar o'rtasida ham Gandbol musobaqasi bo'ladi.
Xabaringiz bor o'tgan yili 5 tashabbus olimpiadasi doirasida sportning #gandbol turi bo'yicha "O'zbekiston mahallalari uyushmasi kubogi" uchun musobqalar faqat o'g'il bolalar o'rtasida bo'lib o'tgandi.
Joriy yildan boshlab yigitlar, shuningdek qizlar o'rtasida ham bo'lib o'tadi.
Qachondan deysizmi? juda oz vaqt qoldi, 24-26 mart kunlari mahallalararo sektor bosqichlari bo'lib o'tadi.
Barcha Gandbolga qiziqadigan yoshlarimizni musobaqalarda faol ishtirok etishga chorlab qolamiz.
Ro'yxatdan o'tish 26-martga qadar davom etadi.
🕊Telegram 📱Instagram 📺YouTube 📱Facebook
🇺🇿Haftaning eng muhim voqealari sharhi: Prezident Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston xalqini Navro‘z bayrami bilan tabrikladi. Davlatimiz rahbari poytaxt tumanlaridagi yangilanishlarni ko‘zdan kechirdi. Kichik va o‘rta biznesni keng qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha chora-tadbirlar belgilab olindi.
👍 "Mahalla yettiligi" – insonlar qalbini yorituvchi mayoq!
🔍22-mart – Mahalla tizimi xodimlari kuniga bag'ishlanadi.
👉O'zbekiston mahallalari uyushmasini You tube kanalida tomosha qiling!
🇺🇿O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 22-mart – Mahalla tizimi xodimlari kuni munosabati bilan bayram tabrigi.
✅ 22-mart – Mahalla tizimi xodimlari kuniga bag'ishlanadi.
✈️ Bugun soat 13:30 da va kechki efirlarda "O'zbekiston 24" telekanalida tomosha qiling!
BAYRAMINGIZ MUBORAK, AZIZ HAMKASBLAR!
Assalomu alaykum, hurmatli mahalla tizimi xodimlari va faollari! Qadrli yurtdoshlar! Siz hamkasblarimni Mahalla tizimi xodimlari kuni bilan chin qalbimdan tabriklab, barchangizga yuksak hurmatim va samimiy tilaklarimni bildiraman. Azaliy an’analar va zamonaviy qadriyatlarni o‘zida mujassam etgan mahalla tizimining hayotimizdagi o‘rni va ta’siri tobora ortib bormoqda. Ayniqsa, Hurmatli Prezidentimiz ta’kidlaganlaridek, yoshlar tarbiyasi, osoyishtalikni ta’minlash, kambag‘allikni qisqartirish, aholini tadbirkorlikka jalb etish, ijtimoiy himoya va xotin-qizlar faolligini kuchaytirish, ekologiya va obodlik kabi biri-biridan muhim vazifalar “mahalla yettiligi” tizimi orqali samarali yechim topayotgani g‘oyatda quvonarli.
Bunday yuksak natija va e’tirofga sazovor bo‘lishda Siz — “mahalla yettiligi” a’zolari — mahalla raisi, hokim yordamchisi, xotin-qizlar faoli, yoshlar yetakchisi, ijtimoiy xodim, soliq hamda profilaktika inspektorlaridan iborat ta’sirchan tuzilmaning alohida hissasi borligini bilamiz va qadrlaymiz.
Qolaversa, muhtaram otaxon va onaxonlarimiz, faol ko‘cha va uy boshliqlari, imom-xatib va otinoyilar, ziyolilar katta fidoyilik bilan mahallalarda axloqiy-tarbiyaviy muhit barqarorligini ta’minlashda beminnat xizmat qilmoqda, ma’naviyatning jonkuyar targ‘ibotchisi bo‘lib, odamlarni ezgu amal va yaxshilik olamiga chorlamoqda.
Darhaqiqat, agar sidqidildan harakat qilsak, mahallaning qurbi yetmaydigan ishning o‘zi qolmadi. Mahallani jamiyatimizning hal qiluvchi bo‘g‘iniga aylantirishdek oliyjanob maqsad yo‘lida bizda kuch va imkoniyatlar ham, salohiyat ham yetarli. Bunda, avvalo, xalqimizga, uning fidoyi, jonkuyar va faol vakillari — Sizlarga ishonamiz va tayanamiz.
Sizlarni yana bir bor Mahalla tizimi xodimlari kuni bilan tabriklayman. Bayramingiz qutlug‘ bo‘lsin!