Президент электр ва газ тарифларининг оширилишини 1 майга қадар кечиктиришга топшириқ бердиПрезидент Шавкат Мирзиёев электр энергияси ва газ бўйича янги тарифларнинг кучга кириш санасини кечиктириш бўйича Вазирлар Маҳкамасига топшириқ берди. Бу ҳақда Энергетика вазирлиги маълум қилди.
Президент ушбу қарорни аҳоли, иқтисодиёт тармоқлари ҳамда тадбиркорлик субъектларини ёқилғи-энергетика ресурслари билан барқарор таъминлаш ва уларни қўллаб-қувватлаш мақсадида қабул қилган.
Шу сабабли янги тарифлар аввал режалаштирилганидек 1 апрелдан эмас, балки 1 майдан кучга киради. Вазирлар Маҳкамаси 2024 йил 16 апрелдаги тегишли қарорга ҳам шу ўзгариш киритилади.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Энергетика вазирлиги электр ва табиий газ учун тўлов олдиндан амалга оширилган тақдирда, эски тарифлар икки ой давомида амал қилишини