MAKTABGACHA VA MAKTAB TA’LIMI VAZIRINING BIRINCHI O‘RINBOSARI ANDIJONDAGI MAKTABLARDA BO‘LDI
Yurtimizda yosh avlodni ma’nan yetuk va jismonan barkamol shaxslar etib voyaga yetkazish, ularga sifatli ta’lim va munosib tarbiya berish masalalariga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Joriy yilning 20-yanvar kuni Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari Sh.Karimov Andijon shahridagi 33- hamda 17-umumta’lim maktablarida bo‘lib, maktablardagi ta’lim sifati, o‘quv jarayonlari, xalqaro tadqiqotlarga tayyorgarlik hamda muassasalarda yaratilayotgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.
Shuningdek vazirning birinchi o‘rinbosari 14-20-yanvar kunlari Andijon viloyati mezbonligida o‘tkazilgan maktab o’quvchilari o‘rtasidagi sportning shaxmat turi bo‘yicha o'tkazilgan “O‘zbekiston chempionati”ning taqdirlash marosimida ishtirok etib, yosh iqtidorlarga ulkan zafarlar yor bo'lishida tilakdosh ekanligini bildirdi.