Aksiyada Orol dengizining qurigan tubida “yashil qoplamalar”, himoya o‘rmonzorlari barpo etish maqsadida Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi O‘zbekiston Ekologik partiyasi fraksiyasi va Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi tomonidan 100 qop qandim, qoraburaq, cherkez hamda saksovul urug‘lari yetkazildi va birgalikda ekish tadbirlari o‘tkazildi.
O'zbekiston Ekologik partiyasidan saylangan Xalq deputatlari Denov tuman Kengashi deputati M. Haydarovga tumandagi "Sohibkor" mahallasida yashovchi fuqaro U. G'afurov tomonidan og'zaki murojaat qilindi.
Murojaatga ko'ra fuqaro U. G'afurov hozirgi kunda ishsizligi va moddiy tarflama qiyinchiliklarga duch kelayotganligi sababli, deputatdan bandligini taminlash bo'yicha amaliy yordam so'rab murojaat qilgan.
Deputat M. haydarov fuqaroning murojaatini o'rganib mahalladagi "Mustaqillik" ko'chasida joylashgan mebel sexga ishga joylashishini taminladi va murojaat ijobiy hal bo'ldi.
Yoshlar parlamenti a’zoligi uchun saylovlar qizg‘in tus olmoqda
Xabaringiz bor Yoshlar parlamentining III-chaqiriq saylovlariga start berilgani e’lon qilingan edi.
Hozirda, ko‘plab iqtidorli yoshlar partiyamizning tuman (shahar) kengashlariga ariza bilan murojaat qilmoqda va saylovlarning keyingi bosqichlariga tayyorgarlik ko‘rilmoqda.
Partiyamiz Markaziy Kengashi Yoshlar bilan ishlash bo‘limi tomonidan mazkur jarayonlarni belgilangan tartibda o‘tkazish va eng munosib nomzodlarni saralash yuzasidan hududiy partiya tashkilotlari xodimlari uchun yig‘ilish o‘tkazildi.
Unda nomzodlarning Yoshlar parlamenti a’zolari safiga qo‘shilish istagini bildirayotgan nomzodlarning imkoniyat va salohiyatlarini xolisona chuqur o‘rganib chiqish, siyosiy bilimini baholash bo‘yicha atroflicha tushuntirishlar berildi.
“Ayol va siyosat: Liderlik sari yo’l”
Bugun O’zbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashi Ijroiya qo’mitasida Zoom platformasi orqali “Ayol va siyosat: Liderlik sari yo’l” mavzusida uchrashuv bo’lib o’tdi.
Davra suhbatida “Ekologiya va salomatlik” ayollar klubi raislari, partiya xodimlari hamda deputatlar ishtirok etdi.
Mamlakatimizda ayollarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ekologik madaniyatni ayollar orqali jamiyatga teranroq singdirish nechog’liq muhim ekanligi ta’kidlandi.
Suhbat so’nggida ishtirokchilar jamiyatda ekologik muhitni yanada shakllantirish borasida o‘z fikr va mulohazalarini bildirdilar.
#Ayollar_klubi
O‘zbekiston Ekologik partiyasi Denov tuman partiya tashkiloti “Ekologiya va salomatlik” ayollar klubi tashabbusi bilan Denov pedagogika kollejida ayollarning ekologik ma'daniyati va sog'lom turmush tarzini oshirishga qartilgan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatida ayollar salomatligini mustahkamlashda ekologik omillarning ahamiyati, to‘g‘ri ovqatlanish va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish bo‘yicha partiya faol a'zolaridan biri N. Saidova tomonidan muhim ko'rsatmalar berib o'tildi. Ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar va kelgusida ekologik muammolarni hal qilishda faol ishtirok etish uchun taklif va tashabbuslarini bildirdilar.
Bu kabi tadbirlar nafaqat ekologik madaniyatni yuksaltirish, balki ayollarning jamiyatdagi faolligini oshirishga ham muhim hissa qo‘shadi.