🎗 Joylar soni chegaralangan. Imkoniyatni qo'ldan boy bermang!
Neytrino sirlari va atom yadrolari bo'yicha ma'ruzaga taklif qilamiz
✅ “Yangi O‘zbekiston” universitetida 26-mart kuni soat 13:00 da astrofizik olim, professor Toshitaka Kajino tomonidan ma'ruza tashkil etiladi.
✨ Professor Toshitaka Kajino – taniqli kosmolog va yadro astrofizigi. U neytrinolar, katta portlash (Big Bang) va atom yadrolarining paydo bo‘lishini tadqiq qilgan. So‘nggi tadqiqotlarida u og‘ir atom yadrolari asosan supernovalar va kollapsarlar natijasida hosil bo‘lishini aniqlagan.
👉 Ro'yxatdan o'tish: https://forms.gle/kna4PYD9fk35wPeT7
📍 Manzil: “Yangi O‘zbekiston” universiteti, U.C.A bino 2-qavati)
🎗 Barcha qiziquvchilarni ma'ruzada kutib qolamiz!
#astrofizika #lecture
Navro‘z bayrami muborak bo‘lsin!
Hurmatli Prezidentimiz bayramda nafaqat yurtdoshlarimizni, balki xorijlik hamkorlarimizni, ziyolilarni alohida tabrikladilar.
Biz Navro‘z bayramida ahil jamoamiz hamda Garvard Universiteti va Massachusetts texnologiya instituti (MIT)ning magistrantlari bilan ishtirok etdik.
Mehmonlar bir umr unutilmas taassurot olganlarini aytishdi.
Qadrli yurtdoshlar,
aziz hamkasblar!
Barchangizni bahor bayrami — Navro‘z ayyomi bilan samimiy muborakbod etaman!
Sharqona yangi yil bo‘lmish Navro‘z ezgulik, mehr-muhabbat va do'st-qadrdonlik bayramidir. Bu kun azal-azaldan o‘zgacha ishtiyoq va birdamlik bilan nishonlanadi.
Shu kunlarda yurtimiz bo‘ylab joylashgan ta’lim muassasalarida ham Navro‘z tantanalari bo‘lib o‘tmoqda. Unda pedagoglar va bolajonlarimiz tomonidan azaliy urf-odatlarimiz, milliyligimiz tarannum qilinmoqda.
Fursatdan foydalanib, shunday faraxbaxsh kunlarda barchangizga sog‘lik-salomatlik, ishlaringizga rivoj va muvaffaqiyatlar tilayman.
Bu yilgi ko‘klam tashrifi har qachongidan qutlug‘ kelsin, osmonimiz hamisha bugungidek tinch va musaffo bo‘lsin!
Yana bir bor Navro‘zi olam barchangizga muborak bo‘lsin!