Репост из: Bolalar psixologiyasi Markazi
🏎️ "Mehribonlik" uyi tarbiyalanuvchilarining 2025-yil Oʻzbekiston Ochiq Drift Chempionati 1-bosqichiga safari
Oʻzbekiston Milliy Avtomobil va Mototsikl Federatsiyasi (NAFKU), musobaqa promouteri – Uzbekistan Drift Chempionship (UDC) hamda Milliy gvardiya huzuridagi Bolalar psixologiya markazi birgalikda Xlebushkina nomli "Mehribonlik" uyi tarbiyalanuvchilari uchun 2025-yil Oʻzbekiston Respublikasi Ochiq Drift Chempionatining birinchi bosqichiga safar tashkil qildi.
13 yoshdan 19 yoshgacha boʻlgan yoshlar avtosport dunyosi bilan tanishish va professional drift musobaqalarini jonli koʻrish imkoniyatiga ega boʻldi. Bu tadbir yoshlar hayotidagi qarashlarni kengaytirish va avtosportni ommalashtirish maqsadidagi ijtimoiy loyihaning bir qismiga aylandi.
Safar davomida tarbiyalanuvchilar poygachilarning tayyorgarlik jarayonlari, drift texnikasi va musobaqa tartibi bilan tanishib, professional sportchilar va avtosport sohasi mutaxassislari bilan uchrashdi.
🏎️ Поездка воспитанников Дома «Мехрибонлик» на 1-й этап Открытого Чемпионата Узбекистана по Дрифту 2025 года
Национальная Автомобильная и Мотоциклетная Федерация Узбекистана (NAFKU) и Промоутер соревнования - Uzbekistan Drift Championship (UDC) совместно с Центром детской психологии при Национальной гвардии организовали поездку для воспитанников Дома «Мехрибонлик» имени Хлебушкиной на 1-й этап Открытого Чемпионата Республики Узбекистан по Дрифту 2025 года.
В возрасте от 13 до 19 лет, ребята получили уникальную возможность познакомиться с миром автоспорта и увидеть вживую профессиональные дрифтовые соревнования. Это мероприятие стало частью социального проекта, направленного на расширение горизонтов молодежи и популяризацию автоспорта среди молодежных групп.
В ходе поездки воспитанники ознакомились с особенностями подготовки гонщиков, техникой дрифта и ходом соревнований, а также встретились с профессиональными спортсменами и экспертами отрасли автоспорта.
Navro'z bayrami keng nishonlanmoqda
Bolalarning u yoki bu harakatiga ota-onalar qanday munosabat bildirishlari kerak?
Показано 10 последних публикаций.