#Xavfsiz_va_sog‘lom_poytaxt
Talabalar uchun dolzarb mavzuda davra suhbati o‘tkazildi
🗓Shu kunlarda Toshkent shahrida “Xavfsiz va sog‘lom poytaxt” oyligi doirasida tezkor-profilaktik tadbirlar o‘tkazilmoqda. Oylik davomida joylarda huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorlikda giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarning noqonuniy aylanmasiga qarshi kurashish borasida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan targ‘ibot tadbirlari tashkil etilmoqda.
📍Ana shunday tadbirlardan biri bugun O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasida ham o‘tkazildi.
✔️Unda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Ilyos Mirziyotov, Shayxontohur tumani IIO FMB boshlig‘i polkovnik O.Jamolov, tuman ichki ishlar organi vakillari, Akademiya professor-o‘qituvchilari hamda talabalar ishtirok etdi.
⌛Davra suhbati avvalida mazkur oylikning mazmun-mohiyati haqida talabalarga tushuncha berildi. Profilaktik tadbirlar davomida internet va ijtimoiy tarmoqlar orqali giyohvand moddalarni sotish holatlarini aniqlash, uyushgan jinoiy sxemalarni fosh etish va yoshlar orasida taqiqlangan moddalar tarqalishining oldini olish bo‘yicha manzilli tezkor-profilaktik tadbirlar rejalashtirilgani ta’kidlandi.