Репост из: Erkin Vohidov nomidagi ijod maktabi
❤️‍🔥Tarixdan ma'lumki, sport olimpiadalari markazi qadimiy Afina boʻlsa, ijod olimpiadasi esa jonajon Fargʻonadan boshlangan edi. Bu safar ham biz hammani, adabiyotsevar hujayraga ega boʻlgan, jon tomirlarida she'r oqayotgan kishilarni Fargʻonaga, Erkin Vohidov nomidagi ijod maktabiga taklif qilamiz.
💤“Adabiyot yashasa — millat yashar”, degandi Choʻlpon. Shu soʻzdan ilhomlanib biz ham horigan koʻngillarga she'r bilan quvvat ato etmoqchimiz.
Xullas, uch kun davomida bir sahro oralab adabiyot, she'r chamanlariga, bogʻlariga karvon tortilajak. Siz esa bunday imkoniyatni qoʻldan boy bermaysiz degan umiddamiz. Faqat bir shartimiz bor – chanqab turgan qalbingizni oʻzingiz bilan ortmoqlab kelsangiz boʻlgani. Qolgani oʻzimizdan.
Demak, “Ijodiy olimpiada” Respublika tanlovi:
➖ “Ijod bog‘i oqshomlari” adabiy loyiha 3-aprel kuni soat 19:00 da;
Ushbu she’riyat kechasiga Respublikamizning turli xududlaridan atoqli adib va ustoz shoirlar, hamda yosh ijodkorlar tashrif buyurishadi – ularning ko‘ngil mulkidan bahramand bo‘lish imkoniyatiga ega bo‘lasiz.
➖Ochilish marosimi va tanlov jarayonlari 4-aprel kuni soat 09:00 da o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Olimpiadaning monolog va bahr-u bayt bosqichlarini kuzatish jarayonida ijodkor o‘quvchilarning maxsus ijrolari va yod olgan she’rlari bo‘yicha maroqli bahsiga guvoh bo‘lishingiz mumkin.
Barcha ijodkorlarni – shoir-u adiblarni, xonanda-yu cholg‘uchilarni ushbu mushoira kechasiga chorlab qolamiz!
Manzil:
Marg'ilon shahri, Ijodkorlar bog'i, Turkiston 138
☎️Murojaat uchun: