Aksiyada Orol dengizining qurigan tubida “yashil qoplamalar”, himoya o‘rmonzorlari barpo etish maqsadida Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi O‘zbekiston Ekologik partiyasi fraksiyasi va Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi tomonidan 100 qop qandim, qoraburaq, cherkez hamda saksovul urug‘lari yetkazildi va birgalikda ekish tadbirlari o‘tkazildi.
Telegram|✅Facebook | 🌐Instagram |🌐 Web site | 📹You Tube
Joriy yilning 25-mart kuni soat 10:00 da O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasida "Mamlakatda ekologik xavfsizlikni barqarorlashtirish tendensiyalari": (Ekomuvozanatni mustahkamlashda istiqbolli yondashuvlar) mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tadi.
Ilmiy-amaliy anjumanda tegishli vazirlik, idoralar va oliy ta’lim muassasalari mas’ul xodimlari ishtirok etadi.
Mazkur konferensiyada qatnashish istagida bo‘lgan barcha qiziquvchilar: olimlar, ekofaollar, yosh izlanuvchilar, OAV vakillari hamda blogerlarni taklif qilamiz.
🏢Manzil: Toshkent shahri, Sharof Rashidov ko‘chasi, 23-uy, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Ma’naviyat va ma’rifat markazi.
Axborot 24 | Suvdan oqilona foydalanish va suv xo‘jaligi obyektlarini raqamlashtirish istiqbollari
❗️Qurilish maydonlarida atmosfera havosini muhofaza qilish talablariga rioya etmaganlik uchun javobgarlik belgilandi.
Manba: ЎРҚ-1042-сон, 03.03.2025 yil.
22-mart – Butunjahon suv resurslari kuni
💧O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasidagi O‘zbekiston Ekologik partiyasi fraksiyasi, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi hamda Suv xo‘jaligi vazirligi hamkorligida 22-mart – “Butunjahon suv resurslari kuni”ga bag‘ishlangan davra suhbati tashkil etildi.