Bugungi kunda xotin-qizlarning faolligini oshirishda jamiyatmizning rolini kuchaytirish borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Ayollar klubi tomonidan yoshlarning atrof-muhitga bo‘lgan munosabatni o‘zgartirish, ekologik madaniyatini oshirish borasida qator ishlar olib borish va ayollar va yoshlar orqali ekologik madaniyatini keng targ‘ib qilish, iqlim sharoiti og‘ir bo‘lgan hududlarda ayollar salomatligiga e’tibor qaratish, o‘sib kelayotgan avlodning atrof-muhitga bo‘lgan munosabatini o‘zgartirishdan iborat.
Xiva tuman partiya tashkiloti "Ekologiya va salomatlik" ayollar klubi raisi G.Nurillaeva tomonidan tumandagi 1-son maktabda xotin-qizlar ishtirokida "Ayollar va yoshlarning jamiyatda tutgan roʻli" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tuproqqalʼa, Yangiariq, Xonqa tuman Kengashlari tomonidan "Yashil makon" loyihasi doirasida ekilgan koʻchatlarning agrotexnik qoidalarga rioya etilishi, rivojlanishi va sugʻorish tizimlarini oʻrganish maqsadida masʼullar ishtirokida jamoatchilik nazorati oʻtkazildi.
Показано 12 последних публикаций.