#ТАБРИК 22 март — Маҳалла тизими ходимлари куни билан мамлакатимиздаги барча фидойи, жонкуяр маҳалла раислари, профилактика инспекторлари, ҳоким ёрдамчилари, хотин-қизлар фаоллари, ёшлар етакчилари, банк ва солиқ хизмати ходимларини муборакбод этамиз!
Сўнгги йилларда юртимизда маҳалла институти фақатгина маъмурий тузилма эмас, балки ҳар бир хонадон, ҳар бир оила учун энг яқин бўлган инсонпарварлик ва меҳр-оқибат маскани, муаммо ва таклифларини ҳал этадиган биринчи ижтимоий бўғин сифатида қайта шаклланди.
Қолаверса, жамиятимизда ўзаро ҳурмат, ҳамжиҳатлик ва аҳиллик муҳитини қарор топтиришда маҳалла тизими ходимларининг ҳиссаси катта. Тизим вакиллари нафақат муаммоларга ечим топиш, балки жамиятда адолат мезонларини мустаҳкамлаш, маънавий муҳит барқарорлигини таъминлаш, ёш авлодни соғлом ва баркамол инсон қилиб тарбиялаш каби масъулиятли вазифаларни ҳам сидқидилдан бажариб келаётгани алоҳида эътирофга сазовордир.
Айниқса, сўнгги йилларда маҳалла институтининг давлат бошқарувидаги ўрни тобора мустаҳкамланиб, унинг ҳуқуқий асослари янада такомиллашмоқда.
“Адолат” социал-демократик партияси маҳалла тизими ходимларини қўллаб-қувватлаш борасида доимий ҳамкорликка тайёр. Чунки адолат, тенглик ва қонунийлик тамойиллари, аввало, маҳаллаларда қарор топиши лозим.
Касб байрамингиз билан яна бир бор табриклаб, сизларга мустаҳкам соғлик, оилангизга тинчлик-фаровонлик, фаолиятингизда улкан зафарлар тилаймиз!