Tadbir ishtirokchilariga Q. Igamberdieva Partiya gʻoyasi mazmun mohiyati va partiyaning maqsadi boʻyicha tushunchalar berdi . Tadbir davomida Ekologiyani asrash, atrof-muhitni muhofoza qilish borasida savol-javoblar oʻtkazildi.
#Deputatlik_guruhi_eshituvi
Xalq deputatlari Surxondaryo viloyat Kengashi qoshidagi Ozbekiston Ekologik partiyasidan saylangan deputatlik guruhi tomonidan shahar, tumanlaridagi tibbiyot birlashmalari, oilaviy poliklinikalarda, tibbiy chiqindilarni zararsizlantirib, yoqib yuborish uchun maxsus mufil pechlar holati hamda maishiy va suyuq chiqindilarni olib chiqib ketilishi masalasi yuzasidan olib borilgan o'rganishlar yakuni bo`yicha deputatlik guruhi eshituvi o`tkazildi.
O`rganishlarda aniqlangan kamchiliklar yuzasidan Xalq deputatlari viloyat Kengashi qoshidagi О‘zbekiston Ekologik partiyasi deputatlik guruhi rahbari I.Yoqubov ma`lumot berdi.
Eshituvda viloyat ko`p tarmoqli tibbiyot markazi va barcha viloyat tibbiyot muassasalari rahbarlari, Termiz shahar tibbiyot birlashmasi va unga qarashli barcha oilaviy poliklinikalar rahbarlari hamda Angor, Termiz, Jarqo`rg`on, Muzrabot tumanlari tibbiyot birlashmasi rahbarlari Viloyat sog`liqni saqlash boshqarmasining majlislar zalidan oflayn tarzda, boshqa barcha tumanlardagi tibbiyot birlashmalari va oilaviy poliklinikalar rahbarlari ZOOM platformasi orqali onlayn ishtirok etishib, aniqlangan kamchilliklarni bartaraf etish bo`yicha o`zlariga vazifalarni belgilab olishdi.
Deputatlik guruhi tomonidan aniqlangan kamchilliklar yuzasidan viloyat sog'liqni saqlash boshqarmasi boshlig'i K.Abdivohidovga mavjud muamollarni II - chorak yakuniga qadar bartaraf etish va Xalq deputatlari viloyat Kengashiga axborot berish vazifasi yuklatildi.