#Deputatlik_guruhi_eshituvi Xalq deputatlari Surxondaryo viloyat Kengashi qoshidagi Ozbekiston Ekologik partiyasidan saylangan deputatlik guruhi tomonidan shahar, tumanlaridagi tibbiyot birlashmalari, oilaviy poliklinikalarda, tibbiy chiqindilarni zararsizlantirib, yoqib yuborish uchun maxsus mufil pechlar holati hamda maishiy va suyuq chiqindilarni olib chiqib ketilishi masalasi yuzasidan olib borilgan o'rganishlar yakuni bo`yicha
deputatlik guruhi eshituvi o`tkazildi.
O`rganishlarda aniqlangan kamchiliklar yuzasidan
Xalq deputatlari viloyat Kengashi qoshidagi О‘zbekiston Ekologik partiyasi deputatlik guruhi rahbari I.Yoqubov ma`lumot berdi.
Eshituvda viloyat ko`p tarmoqli tibbiyot markazi va barcha viloyat tibbiyot muassasalari rahbarlari, Termiz shahar tibbiyot birlashmasi va unga qarashli barcha oilaviy poliklinikalar rahbarlari hamda Angor, Termiz, Jarqo`rg`on, Muzrabot tumanlari tibbiyot birlashmasi rahbarlari Viloyat sog`liqni saqlash boshqarmasining majlislar zalidan
oflayn tarzda, boshqa barcha tumanlardagi tibbiyot birlashmalari va oilaviy poliklinikalar rahbarlari ZOOM platformasi orqali
onlayn ishtirok etishib, aniqlangan kamchilliklarni bartaraf etish bo`yicha o`zlariga vazifalarni belgilab olishdi.
Deputatlik guruhi tomonidan aniqlangan kamchilliklar yuzasidan
viloyat sog'liqni saqlash boshqarmasi boshlig'i K.Abdivohidovga mavjud muamollarni II - chorak yakuniga qadar bartaraf etish va Xalq deputatlari viloyat Kengashiga axborot berish vazifasi yuklatildi.