Желаю вам долгих лет жизни, крепкого здоровья, счастья и благополучия. Пусть в ваших семьях царят мир и гармония, а в работe сопровождают успех и большие достижения!
“O‘ZTEMIRYO‘LKONTEYNER” AJ TOMONIDAN HINDISTONDAN QOZOG‘ISTONGA BIRINCHI KONTEYNER POYEZDI HARAKATI AMALGA OSHIRILDI
Transport yo‘laklarini kengaytirish va xalqaro yuk tashishlarni rivojlantirish doirasida "O‘ztemiryo‘lkonteyner" AJ, "TULM" OAJ va "Kedentransservis" AJ hamkorligida Hindistondan Qozog‘istonga birinchi konteyner poyezdi yo‘lga qo‘yildi.
Tarkibida 12 ta yigirma futlik konteyner bo‘lgan poyezd Hindistonning Mundra portidan Qozog‘istonning Sorokovaya stansiyasiga Hindiston-Eron-Turkmaniston-O‘zbekiston-Qozog‘iston yo'nalishida harakatlanib, 1 585 km dengiz orqali va 4 300 km temir yo‘l orqali bosib o‘tadi.
2024 yilda ushbu yo‘nalish bo‘ylab Hindistondan O‘zbekistonga (Mundra – Sergeli) 20 ta yigirma futlik konteyner tashuvlari muvaffaqiyatli amalga oshirilgan edi.
"O‘ztemiryo‘lkonteyner" AJ boshqaruv raisi M.K. Mirxamidovning ta'kidlashicha, kompaniya Hindiston – Markaziy Osiyo multimodal yo'nalishida muntazam konteyner poyezdlarini yo‘lga qo‘yishni rejalashtirgan. Bu o'z navbatida savdo aloqalarini mustahkamlash hamda eksportyor va importyorlar uchun yangi imkoniyatlar yaratishga xizmat qiladi.
"O‘ztemiryo‘lkonteyner" AJ xalqaro konteyner tashuvlarini faol rivojlantirishni davom ettirib, mijozlarga yuklarni samarali va o‘z vaqtida yetkazib berish uchun yangi logistika yechimlarini taklif qilmoqda.
Yuk tashish bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumot olish uchun biz bilan bog‘laning:
ПЕРВЫЙ КОНТЕЙНЕРНЫЙ ПОЕЗД ИЗ ИНДИИ В КАЗАХСТАН ЗАПУЩЕН ПРИ ПОДДЕРЖКЕ АО "УЗТЕМИРЙУЛКОНТЕЙНЕР"
В рамках расширения транспортных коридоров и развития международных перевозок при поддержке АО "Узтемирйулконтейнер", ОАО "ТЛЦТ" и АО "Кедентранссервис" был запущен первый контейнерный поезд из Индии в Казахстан.
Состав, включающий 12 двадцатифутовых контейнеров, отправился из порта Мундра (Индия) на станцию Сороковая (Казахстан). Маршрут проходит через Иран, Туркменистан, Узбекистан и Казахстан, преодолевая 1 585 км по морю и 4 300 км по железной дороге.
Ранее по данному маршруту уже успешно осуществлялись контейнерные перевозки из Индии в Узбекистан (Мундра – Сергели). Как отметил председатель правления АО "Узтемирйулконтейнер" М.К. Мирхамидов, компания планирует регулярные отправки контейнерных поездов по мультимодальному коридору Индия – Центральная Азия. Это позволит укрепить торговые связи и расширить возможности экспортеров и импортеров.
АО "Узтемирйулконтейнер" продолжает активно развивать международные контейнерные перевозки, предлагая партнерам новые логистические решения для эффективного и своевременного грузооборота.
Для получения дополнительной информации о перевозках, пожалуйста, свяжитесь с:
RAXBAR VA YOSHLAR O‘RTASIDA OCHIQ FIKR ALMASHINUVI BO‘LIB O‘TDI
Joriy yilning 25-fevral kuni “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJda boshqaruv raisining moliyaviy-iqtisodiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari A.X. Axmedov ishtirokida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi. Tadbirda boshqaruv apparati va logistika markazlaridan kelgan yosh mutaxassislar bevosita qatnashdi, qolgan yosh xodimlar esa Zoom platformasi orqali onlayn tarzda ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida A.X. Axmedov O’zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan mamlakatda amalga oshirilayotgan islohotlar va ushbu jarayonda yoshlarning tutgan o‘rni haqida ma’lumot berdi. Shuningdek, temir yo‘l tizimida olib borilayotgan islohotlar hamda ularning samaradorligi borasida fikr almashildi.
Tadbirda yoshlarning kasbiy rivoji va yetakchilik qobiliyatlarini shakllantirish masalasiga alohida e’tibor qaratildi. Shuningdek, boshqarma, bo‘lim va logistika markazlari rahbarlariga yosh xodimlarning faoliyatini qo‘llab-quvvatlash hamda ularni kelajakda yetakchi kadrlar sifatida tarbiyalashga doir tizimli ishlarni tashkil etish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
LOGISTIKA MARKAZLARI BILAN O‘QUV SEMINARLARI TASHKIL ETILMOQDA
"O‘ztemiryo‘lkonteyner" AJ logistika markazlarida doimiy ravishda ishchi xodimlarning bilim va malakasini oshirish maqsadida Yuk va tijorat ishlari bo‘limi mutaxassislari tomonidan o‘quv seminarlari olib borilmoqda.
Jumladan, joriy yilning 19-21 fevral kunlari Chuqursoy, Toshkent va Sergeli logistika markazlari xodimlari bilan Yuklarni ochiq vagonlarga joylashtirish va mahkamlash qoidalari, Tijoriy va umumiy dalolatnomalarni tuzish, Yuklarni konteynerlarda tashishni tasdiqlash, Bojxona omborlarining faoliyati kabi mavzularda amaliy va nazariy mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Mazkur seminarlar konteyner tashish jarayonlarini yanada samarali tashkil etish, bojxona va logistika amaliyotlarini takomillashtirish hamda xodimlarning kasbiy mahoratini oshirishga qaratilgan.
ПРОВОДЯТСЯ УЧЕБНЫЕ СЕМИНАРЫ В ЛОГИСТИЧЕСКИХ ЦЕНТРАХ АО «УЗТЕМИРЙУЛКОНТЕЙНЕР»
С целью повышения уровня знаний и квалификации сотрудников АО «Узтемирйулконтейнер» в логистических центрах на регулярной основе проводятся учебные семинары, организованные специалистами отдела грузовых и коммерческих работ.
В период с 19 по 21 февраля текущего года для сотрудников логистических центров Чукурсай, Ташкент и Сергели были проведены теоретические и практические занятия по следующим темам: правила размещения и крепления грузов в открытых вагонах, составление коммерческих и общих актов, подтверждение перевозки грузов в контейнерах, а также деятельность таможенных складов.
Эти семинары направлены на повышение эффективности организации контейнерных перевозок, совершенствование таможенных и логистических операций, а также развитие профессиональных навыков сотрудников.
"O'ZTEMIRYO'LKONTEYNER" AJ ERONNING BANDAR-ABBAS PORTI ORQALI KONTEYNER TASHUVLARINI RIVOJLANTIRADI
"O'zbekiston-Turkmaniston-Eron" koridori orqali eksport, import va tranzit konteyner tashuvlari hajmini oshirish maqsadida "O'ztemiryo'lkonteyner" AJ va Eronning "Vision Global Terminal" kompaniyalari o'rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda "O'ztemiryo'lkonteyner" AJ boshqaruv raisi v.b. M.K. Mirxamidov, "Vision Global Terminal" kompaniyasi ijrochi direktori Pejman Jafari va tegishli mutaxassislar ishtirok etdi.
Muzokaralar davomida tomonlar Bandar-Abbas portida "Vision Global Terminal" kompaniyasiga tegishli terminal orqali O'zbekiston yuklarini Hindiston va Braziliyaga jo'natish, tranzit yuk tashish vaqtini qisqartirish, Saraxs stansiyasi negizida aprel oyida ishga tushirilishi rejalashtirilgan terminal imkoniyatlaridan foydalanish kabi masalalarni muhokama etdilar.
АО «УЗТЕМИРЙУЛКОНТЕЙНЕР» РАЗВИВАЕТ КОНТЕЙНЕРНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ЧЕРЕЗ ПОРТ БАНДАР-АББАС В ИРАНЕ
В целях увеличения объёмов экспортных, импортных и транзитных контейнерных перевозок по коридору «Узбекистан-Туркменистан-Иран» была организована встреча между АО «Узтемирйулконтейнер» и иранской компанией «Vision Global Terminal».
Во встрече приняли участие исполняющий обязанности председателя правления АО «Узтемирйулконтейнер» М.К. Мирхамидов, исполнительный директор компании «Vision Global Terminal» Пейжман Джафари, а также профильные специалисты.
В ходе переговоров стороны обсудили вопросы отправки грузов из Узбекистана в Индию и Бразилию через терминал компании «Vision Global Terminal» в порту Бандар-Аббас, сокращения сроков транзитных перевозок, а также использования возможностей терминала на станции Серахс, запуск которого запланирован на апрель месяц.
"O'ZTEMIRYO'KONTEYNER" AJ VA QOZOG'ISTONNING YIRIK LOGISTIK OPERATORI "KEDENTRANSSERVIS" AJ O'RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Joriy yilning 5-6 fevral kunlari "O'zbekiston temi yo'llari" AJ va НК «Қазақстан темір жолы» vakillari o'rtasida yuk tashuvlarini rivojlantirish masalalari bo'yicha uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda "O'zbekiston temir yo'llari" AJ boshqaruv raisi o'rinbosari A.A. Kamildjanov, «ҚТЖ – жук тасымалы» AJ boshqaruv raisi V.V. Petrov va tegishli departament vakillari ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida ikki mamlakat o'rtasida temir yo'l transportida yuk tashish hajmini oshirish, poyezdlar tuzish rejasi, shuningdek Xitoy-Qozog'iston-O'zbekiston yo'nalishida grafikli poyezdlar harakatini tashkil etish kabi masalalar muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida "O'ztemiryo'konteyner" AJ va Qozog'istonning "Kedentransservis" AJ kompaniyalari o'rtasida transport ekspeditorlik, logistika markazlari va konteyner blok poyezdlarni yo'lga qo'yish bo'yicha o'zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ АО «УЗТЕМИРЙУЛКОНТЕЙНЕР» И КРУПНЕЙШИМ ЛОГИСТИЧЕСКИМ ОПЕРАТОРОМ КАЗАХСТАНА «КЕДЕНТРАНССЕРВИС»
5-6 февраля текущего года состоялась встреча представителей АО «Узбекистон темир йуллари» и НК «Казахстан темир жолы» по вопросам развития грузовых перевозок.
Во встрече приняли участие заместитель председателя правления АО «Узбекистон темир йуллари» А.А. Камилджанов, председатель правления АО «КТЖ – Грузовые перевозки» В.В. Петров и представители профильных ведомств.
В ходе встречи были обсуждены вопросы по увеличению объемов грузоперевозок по железной дороге между двумя странами, план формирования поездов, а также организация регулярного движения поездов по маршруту Китай-Казахстан-Узбекистан.
По итогам встречи был подписан меморандум о сотрудничестве между компаниями АО «Узтемирйулконтейнер» и казахстанской компанией АО «Кедентранссервис», направленный на использование существующих логистических возможностей, оказание транспортно-экспедиторских услуг, а также о запуске контейнерных блок поездов.
Mirxamidov Mirziyod Kudratovich “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ boshqaruv raisi vazifasini bajaruvchisi etib tayinlandi
“O‘ztemiryo‘lkonteyner” aksiyadorlik jamiyati Kuzatuv kengashining 2025 yil 21 yanvar kuni o‘tkazilgan majlisidagi qaroriga ko‘ra, Mirxamidov Mirziyod Kudratovich “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ boshqaruv raisi vazifasini bajaruvchisi etib tayinlandi.
Mirxamidov Mirziyod Kudratovich 1990 yil 3 aprelda Toshkent shahrida tug‘ilgan. Mehnat faoliyatini 2011 yilda “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ Chuqursoy ishlab chiqarish uchastkasida yuk qabul qilib topshiruvchisi, Ekspeditorlik bo'limida muhandis lavozimlarida boshlagan.
Mehnat faoliyati davomida O'zbekistondagi bir nechta yetakchi transport-logistika kompaniyalarida yuqori lavozimlarda ishlagan va logistika yo'nalishida katta tajriba orttirgan.
Bugunga qadar u “FIRST DRY PORT TERMINAL” MChJ kompaniyasida direktor lavozimida ishlab kelayotgan edi.
Мирхамидов Мирзиёд Кудратович назначен исполняющим обязанности Председателя Правления АО «Узтемирйулконтейнер»
Решением Наблюдательного совета акционерного общества АО «Узтемирйулконтейнер» на заседании от 21 января 2025 года, Мирхамидов Мирзиёд Кудратович назначен исполняющим обязанности Председателя Правления АО «Узтемирйулконтейнер».
Мирхамидов Мирзиёд Кудратович родился 3 апреля 1990 года в Ташкенте. Трудовую деятельность начал в 2011 году в должности приёмосдатчика на производственном участке «Чукурсай», а затем инженера отдела экспедирования АО «Узтемирйулконтейнер».
За время своей трудовой деятельности он занимал руководящие должности в ряде ведущих транспортных и логистических компаний Узбекистана и приобрел значительный опыт в сфере логистики.
До назначения на эту должность он занимал должность директора ООО «FIRST DRY PORT TERMINAL».
12 last posts shown.