O'zbekiston Prezidenti Samarqandga keldi
Samarqand shahri 3-4-aprel kunlari "Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi" birinchi sammitini qabul qiladi
Bo'lajak "Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi" sammiti Janubiy Koreya ommaviy axborot vositalari diqqat markazida
Ozarbayjondan munosabat: O'zbekiston barcha qo'shnilari bilan chegaralar masalasida to'liq kelishib olgan yagona davlatga aylandi
Ilgar Velizade, siyosatshunos va jurnalist
Saudiya Arabistoni TIV O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston hukumatlari va xalqlarini uch mamlakat davlat chegaralarining tutash nuqtasi to‘g‘risidagi shartnoma imzolangani bilan tabrikladi
“Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” sammiti – mintaqamiz taraqqiyotining navbatdagi bosqichi!
Pekindan munosabat: O'zbekiston, Tojikiston va Qirg'iziston o'rtasidagi mintaqaviy integratsiya Markaziy Osiyoda hamkorlik va barqarorlikni mustahkamlash yo'lidagi muhim qadamdir
Lyu Syuy, Jenmin universiteti huzuridagi Rossiya, Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo markazi direktori o'rinbosari
"Karavan": Rasmiy Toshkent va Ostona o'rtasidagi sheriklik munosabatlarining rivojlanishi butun Markaziy Osiyo mintaqasi taraqqiyotiga xizmat qiladi
Pokistondan munosabat: O'zbekiston, Tojikiston va Qirg'iziston o'rtasidagi davlat chegaralarining tutash nuqtasi to'g'risidagi shartnomaning imzolanishi tarixiy yutuqdir
Tazin Axtar, "Pakistan in the World" gazetasi bosh muharriri
Hindistonning Kerala shtatida O'zbekiston bilan yaqin hamkorlik qilishga ixtisoslashgan turistik kompaniya faoliyati yo'lga qo'yildi
Ispaniyadan munosabat: Xo'janddagi kelishuvlar Markaziy Osiyo mintaqasining barqaror rivojlanishi uchun yangi ufqlarni ochadi
Xesus Xil, Madrid avtonom universitetining Osiyo tadqiqotlari markazi professori
IHT O'zbekiston, Tojikiston va Qirg'iziston Prezidentlari tomonidan uch mamlakat davlat chegaralarining tutash nuqtasi to'g'risidagi shartnoma hamda "Xo'jand deklaratsiyasi" imzolanganini olqishlaydi
Bryusseldan munosabat: O'zbekiston Markaziy Osiyoda ishonch va barqarorlikni o'rnatishga faol hissa qo'shishda davom etmoqda