Forward from: Surxondaryo viloyati Kengashi
Surxondaryo viloyatida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Aholining ichimlik suv ta’minoti va oqova suv xizmatlari bilan ta’minlanganlik darajasini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ–257-sonli Qarori ijrosi yuzasidan Viloyatning barcha shahar, tumanlarida O‘zbekiston Ekologik partiyasi deputatlik guruhlari tomonidan "Deputatlik guruhi monitoringi" o‘tkazilib kelinmoqda.
Bugun Deputatlik guruhi vakillari hamda Termiz davlat muhandislik va agrotexnologiyalar universiteti “Atrof muhit muhandisligi va hayot faoliyati xavfsizligi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari bilan hamkorlikda Termiz shahridagi “Surxondaryo suv ta’minoti” AJ ga qarashli Termiz shahar oqova suv tozalash inshootida oqova suvlarni tozalash inshootlarining ishlash mexanizmlari o`rganildi.
Oqova suvlarni tozalash yo‘nalishida olib borilayotgan ishlar, aniqlangan kamchilliklar haqida fikrlar yuritilib, ma`sullarga tavsiyalar berildi. Ushbu kamchilliklar yuzasidan kelgusida hamkorlikda qilinadigan ishlar belgilab olindi.
#Davlat_rahbarlari_uchrashuvi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Tojikiston va Qirg‘iziston davlat rahbarlari bilan o`tkazilgan sammitda ko`rilgan masalalarga Xalq deputatlari Surxondaryo viloyat Kengashi deputati Ibrohim Yoqubovning munosabati