Andijon davlat universiteti talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan talabalarning bo'sh vaqtlarini tizimli tashkil etish va ularni o'quv jarayoniga bo'lgan yondashuvlarini yaxshilash, ilmiy va ma'rifiy faoliyatlarni rivojlantirish maqsadida Fizika va texnika fakulteti professor-o'qituvchilari 5-sonli talabalar turar joyida bo'ldi.
Dastlab, professor, fizika fanlari doktori, Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining akademigi Sirojiddin Zaynobiddinov hamda mutasaddilar talabalarning yashash sharoiti, to'garaklardagi faoliyati bilan tanishdi.
Shundan so'ng, talabalarning taklif va muammolarini tinglash maqsadida ochiq muloqot o'tkazildi. Suhbatda yoshlarni ilm-fan, sport va san'at sohalarida faoliyat ko'rsatishga undab, bo'sh vaqtlarini o'qish, ilmiy izlanishlarlarga bag'ishlashni tavsiya etib, ilmiy faoliyatni rivojlantirish, zamonaviy texnologiyalar va ilmiy yutuqlarga asoslanib, yoshlarning kreativ va tanqidiy fikrlash qobiliyatlarini rivojlantirish zarurligini ta'kidladi.
Ushbu uchrashuv talabalar uchun yangi g'oyalar va ilhom manbai bo'lib, ularning o'quv va ijodiy jarayonga bo'lgan yondashuvlarini yaxshilashda muhim rol o'ynadi.