Sizni muborak Ramazon hayiti bilan chin dildan tabriklaymiz! Ushbu qutlug‘ kunlarda barcha ezgu amallaringiz va duolaringiz qabul bo‘lib, hayotingizga tinchlik, baraka va farovonlik olib kelsin!
Eng samimiy tilaklar bilan,
Поздравляем Вас с праздником Рамазан хайит! Пусть в эти священные дни все Ваши добрые дела и намерения будут приняты, а Ваша жизнь наполнится миром, благословением и процветанием!
С самыми искренними пожеланиями,
"Ziraat Bank Uzbekistan" jamoasi sizni Navro‘z bayrami bilan samimiy muborakbod etadi!
Bahorning ushbu go‘zal ayyomida siz va yaqinlaringizga sihat-salomatlik, baxt, ilhom va muvaffaqiyat tilaymiz. Navro‘z har bir kuningizga yangilanish, farovonlik va ezgulik olib kelsin!
Quvonch va yaxshiliklarga to‘la kunlar tilab, sizni ushbu bahoriy bayram bilan qutlaymiz!
Команда "Ziraat Bank Uzbekistan" искренне поздравляет Вас с Наврузом!
В этот прекрасный весенний праздник мы желаем Вам и Вашим близким здоровья, счастья, вдохновения и успехов. Пусть Навруз принесет обновление, процветание и благополучие в каждый Ваш день!
Sizning bankdagi barcha omonatlaringiz kafolatlangan!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 18.02.2025 yil kuni imzolangan “Banklardagi omonatlarni himoya qilish kafolatlari to‘g‘risida”gi qonunga asosan omonatchilar uchun bir qancha quyidagi yangi kafolatlar joriy etildi:
- Kafolatlangan omonat miqdori endi bitta bankdagi har bir omonatchi uchun 200 million so‘mni tashkil etadi. Ushbu talab qonun kuchga kirgandan keyin qo‘yilgan yangi depozitlarga nisbatan qo‘llaniladi;
- Qonun kuchga kirgunga qadar ochilgan omonatlar miqdoridan qat’i nazar, to‘liq kafolatlanadi;
- Omonatingiz 200 million so‘mdan kam bo‘lsa, u to‘liq kafolatlanadi;
- Endilikda kafolatlar nafaqat jismoniy shaxslarga, balki tadbirkorlik subyektlariga, jumladan, yakka tartibdagi tadbirkorlarga ham tegishli.
Nega depozit kafolati kerak?
- Omonatchilarni himoya qilish: Bank tugatilgan taqdirda omonatchilar o‘z mablag‘larini qaytarishlari mumkin bo‘ladi;
- Raqobatni rag‘batlantirish: Banklar yuqori foiz stavkalari orqali emas, balki barqaror faoliyati orqali raqobatlashadi.
Omonatingiz 200 million so‘mdan oshsa nima qilish kerak?
- Belgilangan kafolat miqdori kattaroq miqdorlarni joylashtirishni taqiqlamaydi. Pulni bankda saqlash uyda saqlashdan ko‘ra xavfsizroq va foydaliroqdir;
- Kafolatlangan miqdor faqat bank tugatilgan taqdirda amal qiladi. Boshqa hollarda, banklar o‘z majburiyatlarini bajarishda davom etadilar.
Kompensatsiyani to‘lash muddati:
- Ilgari omonatlarni qaytarish muddati 83 kun bo‘lgan bo‘lsa, endi u 20 ish kuniga qisqartirildi va bosqichma-bosqich 7 ish kuniga qisqartiriladi;
- Pulingizni belgilangan muddatda olishga ulgurmasangiz ham, o‘zingizga qulay vaqtda Agentlikdan olishingiz mumkin bo‘ladi.
Sizning bankimizdagi barcha omonatlaringiz kafolatlangan!
Все ваши вклады в банке застрахованы!
В соответствии с Законом «О гарантиях защиты вкладов в банках», подписанным Президентом Республики Узбекистан 18 февраля 2025 года, для вкладчиков введены следующие новые гарантии:
- Размер гарантированного вклада теперь составляет 200 миллионов сумов для каждого вкладчика в одном банке. Данное требование применяется к новым депозитам, размещённым после вступления закона в силу;
- Вклады, открытые до вступления закона в силу, независимо от их суммы, полностью гарантируются;
- Если сумма вашего вклада не превышает 200 миллионов сумов, он будет полностью застрахован;
- Теперь гарантии распространяются не только на физических лиц, но и на субъекты предпринимательства, включая индивидуальных предпринимателей.
Зачем нужна гарантия по вкладам?
- Защита вкладчиков: В случае ликвидации банка вкладчики смогут вернуть свои средства;
- Стимулирование конкуренции: Банки будут конкурировать не за счёт высоких процентных ставок, а благодаря стабильности своей деятельности.
Что делать, если ваш вклад превышает 200 миллионов сумов?
- Ограничение на сумму гарантированного вклада не запрещает размещать более крупные суммы. Хранение денег в банке безопаснее и выгоднее, чем хранение дома;
- Гарантированная сумма применяется только в случае ликвидации банка. В остальных ситуациях банки продолжают выполнять свои обязательства перед вкладчиками.
Сроки выплаты компенсации:
- Ранее срок возврата вкладов составлял 83 дня, теперь он сокращён до 20 рабочих дней и постепенно будет уменьшен до 7 рабочих дней;
- Даже если вы не успеете получить средства в установленный срок, вы сможете забрать их в удобное для вас время через Агентство.
Все ваши вклады в нашем банке застрахованы!
Hurmatli va mo‘tabar ayollar!
Sizni 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan samimiy qutlaymiz! Ushbu go‘zal bayram munosabati bilan Sizga sihat-salomatlik, cheksiz baxt, oilaviy farovonlik va muvaffaqiyatlar tilaymiz. Hayotingiz doimo ezgulik va muhabbatga to‘lsin, har bir kuningiz quvonch va ilhom bag‘ishlasin.
Bayramni yaqinlaringiz, oila a’zolaringiz va do‘stlaringiz davrasida iliq va unutilmas lahzalar bilan nishonlashingizni tilaymiz!
Уважаемые и дорогие женщины!
Поздравляем вас с 8 марта – Международным женским днём! В этот прекрасный праздник желаем вам крепкого здоровья, безграничного счастья, семейного благополучия и успехов. Пусть ваша жизнь всегда будет наполнена добром и любовью, а каждый день приносит радость и вдохновение.
Желаем отметить этот праздник в кругу близких, родных и друзей, чтобы он был полон тёплых и незабываемых моментов!
С уважением,
Hurmatli mijozlar!
Turkiyaning Yunus Emre instituti tomonidan 4-may kuni Toshkent shahrida tashkil etiladigan TYS (Türkçe Yeterlik Sınavı) imtihoni uchun to‘lovlarni bankimiz ofislarida 11-martdan 4-aprelgacha chegirmali tarzda amalga oshirishingiz mumkin.
Уважаемые клиенты!
Оплата за экзамен TYS (Türkçe Yeterlik Sınavı), который будет организован Институтом Юнуса Эмре Турции 4 мая в Ташкенте, может быть произведена со скидкой в офисах нашего банка с 11 марта по 4 апреля.