🟢Qolaversa, Limpopo davlat universiteti va Urganch davlat universiteti oʻrtasida talaba va professor-oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, ilmiy soha boʻyicha hamkorlikni oʻrnatish,shuningdek, matematika va kompyuter ilmlari, qishloq xoʻjaligi va tabiiy fanlar, lingvistika, tarjimashunoslik hamda iqtisodiyot sohalarida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan shartnoma imzolandi.
📱FULL HD formatda: https://www.youtube.com/watch?v=QlgR9ol2Arc
☀️Қуёш панели ўрнатган аҳоли томонидан ўз эҳтиёжидан ортиқча ишлаб чиқарилган электрнинг ҳар бир киловатти учун 1 000 сўмдан субсидия берилади, яъни давлат электрни аҳолидан 1000 сўмдан сотиб олади.
🖥 Мазкур субсидияни олиш учун “Soliq” мобил иловаси орқали рўйхатдан ўтиш лозим.
🏢 Тадбиркорлар томонидан қуёш, шамол ва биогаз электр станцияларида ишлаб чиқарилган ҳар бир киловатт электр 720 сўмдан сотиб олинади. Бунга оид шартномани тузиш учун “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖнинг туман (шаҳар) филиалларига мурожаат қилиш лозим.
Дўстлик ва ҳамжиҳатлик улуғланган юрт!
✅ Бугунги кунда вилоятимизда 30 дан ортиқ миллат вакиллари бир оила фарзандларидай аҳил-иноқ яшаб, барчамиз учун ягона Ватан бўлган Янги Ўзбекистон тараққиётига муносиб ҳисса қўшиб келишмоқда. Бугун Урганч туманидаги “Улли ҳовли” тарихий мажмуасида ўтказилган байрам тадбирида вилоятимизда истиқомат қилиб келаётган турли миллат вакилларининг аҳиллиги, ҳамжиҳатлиги яна бир бор намоён бўлди.
✅ “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида кўчат экиш билан бошланган тадбирлар, миллий маданий марказлар вакиллари, санъат усталари ижросидаги куй-қўшиқлар билан давом этди. Халқ ҳунармандчилиги буюмлари, миллий либослар, баҳор таомлари, суратлар ва китоб кўргазмалари, миллий спорт ўйинлари тадбир қатнашчиларига байрамона кайфият бағишлади. Дошқозонларда сумалак ва бошқа миллий таомлар тайёрланди.
✅ Тадбирда вилоят ҳокими Жўрабек Рахимов, воҳамизнинг барча ҳудудларидан ташриф буюрган турли миллат вакиллари, меҳнат фахрийлари, ёшлар иштирок этдилар.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Хўжанд шаҳрига келгач, Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон билан учрашув ўтказди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по прибытии в город Худжанд провел встречу с Президентом Республики Таджикистан Эмомали Рахмоном.
#Mirziyoyev #tashrif #Tojikiston #muzokara
9 last posts shown.