Channel's geo and language: Uzbekistan, Uzbek
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati - O'zbekiston Liberal-demokratik partiyasining Farg'ona viloyati Kengashining rasmiy telegram kanali
📞Murojaat uchun:
+99895-400-07-30
Бошланғич партия ташкилотларида партиявий фаолият сарҳисоб қилинмоқда.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитасининг тегишли қарорига асосан жорий йилнинг 15 февралидан ҳудудий бошланғич партия ташкилотларида ҳисобот-сайлов йиғилишларига старт берилди.
O'zLiDeP Ёзёвон туман Кенгашида 52 та бошланғич партия ташкилотлари 4891 нафар партия аъзоларини бирлаштирган. Айни кунларда ушбу қуйи бўғинда ҳисобот-сайлов йиғилишлари бўлиб ўтмоқда.
✅Ёзёвон тумани Иттифоқ МФЙ да фаолият олиб бораётган бошланғич партия ташкилотининг ўтган йилдаги фаолияти сарҳисоб қилиниб, 2025 йил учун иш-режаси тасдиқлаб олинди.
O'zLiDeP Риштон туман Кенгаши депутатлик гурухи иштирокида депутатлик эшитуви туман ҳокимлиги кичик мажлислар залида ташкил этилди.
Йиғилишда “Ўзбекистон – 2030” стратегиясида белгиланган мақсада ҳар бир инсонга ўз салоҳиятини рўёбга чиқариши учун муносиб шароитларни яратиш, мактабгача таълим тизимини янги босқичга олиб чиқиш ҳамда болаларнинг тўлиқ қамровини таъминлаш юзасидан туман  Мактабгача таълим ва Мактаб ташкилоти раҳбарининг ҳисоботи тингланди.
Ҳисоботда келтирилишича, туман мактабгача таълим ташкилотларига болалар сони 36493 та, МТТ 15346 нафарни қамраб олинган.
Тумандаги жами 67 та мактабнинг 36 таси 2 сменада, 31 тасида дарс 1 сменада ташкил этилган.
O'zLiDeP туман Кенгаши   депутатлари томонидан Мактабгача таълим тизимини янги босқичга олиб чиқиш ҳамда болаларнинг тўлиқ қамровини таъминлаш мақсадида депутатлик назорати ўрнатилиши зарурлиги хусусида келишиб олинди.
XALQ BILAN YELKADOSH DEPUTAT TOMONIDAN IJTIMOIY HIMOYAGA MUHTOJ OILALAR HAR TOMONLAMA QO‘LLAB-QUVVATLANMOQDA
Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan “Inson qadri uchun, inson baxti uchun” ezgu g‘oyasi asosida hamda Muborak Ramazon hayitini munosib kutib olish maqsadida Xalq deputatlari Farg’ona shaxar deputati Erkinjon Xamidov tomonidan “Surxtepa” va “Xo’jamag’iz” MFY dagi yoshi ulug‘ nuroniylar, kam ta’minlangan, boquvchisini yo‘qotgan, ehtiyojmand oilalar va salomatligida nuqsoni bor aholi vakillari holidan xabar olindi.
Deputat tomonidan aholini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash maqsadida bayram sovgʻasi sifatida 20 turdagi zaruriy oziq-ovqat mahsulotlari jamlanmasi tarqatildi.
Deputatning ushbu tashabbusi, ayniqsa ramazon oyi tashrifida birdamlik, jipslik, ahllik va shukronalik bilan ish ko‘rish, ayniqsa, yon-atrofimizdagi yordamga muhtoj insonlarga ko‘maklashish kabi milliy fazilatlarimiz ravnaq topishiga xizmat qilmoqda.
Bu kabi xayrli va savobli ishlar davom etmoqda..
Ҳурматли депутатлар, партия фаоллари ва барча сафдошлар!
Сиз, азизларни муборак Рамазон ҳайити байрами билан самимий қутлайман! Ушбу улуғ айём барчамизга тинчлик, хотиржамлик ва фаровонлик олиб келсин.
Рамазон ҳайити – эзгулик, меҳр-оқибат ва саховат тимсоли. Бу кунларда инсонлар бир-бирларига ғамхўрлик кўрсатиб, меҳр улашадилар. ЎзЛиДеП жамоаси сифатида биз ҳам юртимиз тараққиёти, халқимиз фаровонлиги йўлида фидокорона меҳнат қилишда давом этамиз.
Шу муборак кунларда оилаларингизга тинчлик, сиҳат-саломатлик ва бахт тилайман! Байрам шодлиги бардавом бўлсин!