Ўзбекистон республикаси Ички Ишлар вазирлиги, вазиримиз А. А Тошпўлатовга. Қорақалпоғистон. Беруний тумани ҳудудида юк машиналарини юк ортилган ҳолатини, вазн бўйича назорат қилиш учун махсус тарози назорати пости ўрнатилган. Бу постда ЙҲХ инспектори, тарози оператори ҳамда Транспорт назорати инспекцияси ҳамкорликда иш олиб боради. Лекин, ҳамкорликда иш олиб боргани билан,ҳамма ваколат ЙҲХ инспектори қўлида. Хохласа тарозида ўлчайди, хохламаса қўйворади. Энди бу ёғига,ЙҲХ инспекторларининг фаолиятини, шахсан ўзингиз ИИВ вазиримиз Азиз Анварович жиддий назоратга олмасангиз, бу ЙҲХ инспекторларимиз, яқинда қабул қилинган 1033 Ўзбекистон республикаси қонуни ҳамда 342,337,710-сонли Вазирлар маҳкамасининг қарорларини йўл тизимига тадбиқ қилиш бўйича, ҳеч қандай ҳаракат олиб бормайди.
Демак, йўлларимиз вайрон, кўприкларимиз қулашда давом этаверади.
1км йўлни қуриш, 1 миллион доллар. Бюджетимиз минглаб км йўлни, астрономик миқдорда пул сарфлаб, доимий равишда таъмирлай олмайди. Борини асраб-авайлаб, ишлатиш керак.🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿
Ўзбекистон республикаси халқаро йўналиши хайдовчилари учун очилган супер каналларга обуна бўлинг.