ДЕПУТАТ САЙЛОВЧИЛАР ҲУЗУРИДА
Халқ депутатлари  Пайариқ туман Кенгашига 16- Мустақиллик сайлов округидан сайланган Экология партияси депутати Казакова Муҳаббат Каҳаровна "Ғойибота" маҳалласи фуқаролари билан учрашиб, уларнинг муаммолари, жумладан, электр энергия, табиий газ соҳасидаги муаммоларни ўрганди. Шунингдек, депутат маҳаллада тоза  ичимлик суви   тармоғига уланиш масалалари  бўйича туман "Сувоқава" корхонаси назоратчиси Раҳманов Шерзод билан бирга ўрганишлар олиб бориб, ўрганиш натижалари бўйича тегишли идорага  депутатлик сўрови юборди.
@PAYARIQHAYOTI_UZ
Tumandagi mahalla markazida Oʻzbekiston "Adolat" sotsial demokratik partiyasi tuman kengashi tomonidan "Milliy taraqqiyot rivoji yoʻlida korrupsiga qarshimiz" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati S.Qosimova, Oʻzbekiston "Adolat" SDP tuman kengashi raisi M.Alibekovlar soʻzga chiqib, mavzu yuzasidan oʻzlarining fikr-mulohazalarini bildirishdi.
Muloqot davomida jamiyat rivoji yoʻlida olib borilayotgan islohotlarning amalga oshirilishida partiyaning roli katta ekanligi, saylovoldi dasturlar ijrosi odamlar hayotida aks etayotganligini ta'kidlab oʻtishdi.
D.Sulaymonova,
Tuman kengashi yetakchi mutaxassisi.