⚡️Fuqarolar bandligini ta’minlash yo‘lida amaliy yordamGuliston tumanida aholining bandligini ta’minlash va daromad manbalarini oshirishga qaratilgan chora-tadbirlar tizimli ravishda amalga oshirilmoqda. Shu maqsadda "O‘zsanoatqurilishbank" ATB Sirdaryo BXO tomonidan bir qator fuqarolarga o‘z tadbirkorligini yo‘lga qo‘yish va kasbiy faoliyatini kengaytirish uchun zaruriy uskunalar taqdim etildi.
Jumladan, "Yulduz" mahallasi Zomin ko‘chasi 18-uyda yashovchi Abdumo‘minova Nodira Xolmo‘minovnaga sartaroshlik faoliyatini boshlash va mustahkamlash uchun zamonaviy sartaroshlik uskunalari yetkazib berildi. "Mevazor" mahallasi Oromgoh ko‘chasi 14-uyda yashovchi Jo‘rayeva Gulnora Umaraliyevnaga esa o‘z shirinliklari bilan iste’molchilar e’tiborini qozonishi uchun qandolatchilik uskunalari topshirildi.
Shuningdek, "Yulduz" mahallasi Quruvchi ko‘chasi 44-uyda yashovchi Sherqulova Shoira hamda Yangi hayot ko‘chasi 21-uyda istiqomat qiluvchi Umaraliyeva Muxarram Nurmahamdovnalarning tikuvchilikka bo‘lgan qiziqish va mahorati inobatga olinib, ularga zamonaviy tikuv mashinalari yetkazib berildi.
Mazkur ezgu tashabbuslar mehnatkash fuqarolarga o‘z kasbi bo‘yicha faoliyat yuritishlariga keng imkoniyat yaratib, ularning barqaror daromad manbaiga ega bo‘lishiga xizmat qiladi. Mahalliy hokimiyat organlari va bank tizimi tomonidan amalga oshirilayotgan bunday qo‘llab-quvvatlash ishlari tumanda tadbirkorlik rivojiga katta turtki bermoqda.