📱Instagram | 📺YouTube | 🕊Telegram
“BIZ YOSHLAR GIYOHVANDLIKKA QARSHIMIZ” MAVZUSIDA DAVRA SUHBATI O‘TKAZILDI
Bugun, 2-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutida “Biz yoshlar giyohvandlikka qarshimiz” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Tezkor qidiruv departamenti xodimi, podpolkovnik Abad Utambetov, Andijon shahar IIO FMB giyohvandlikka qarshish kurashish bo‘limi boshlig‘i, kapitan Firdavs Sharofiddinov institutning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Salohiddinov va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirda giyohvandlik, uning sabablari, belgilari haqida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, kasallikni oldini olish choralari haqida ma’lumot berildi. Tadbir davomida yoshlar psixotrop, kuchli ta'sir qiluvchi moddalar, ular sabab sodir bo‘lgan salbiy oqibatlar statistika ma’lumotlari taqdim etildi.
"MA'RIFAT DARSI" DOIRASIDAGI MA'RUZA MASHG'ULOTLARI DAVOM ETMOQDA
Bugun, 2-aprel kuni Andijon davlat tibbiyot institutida talabalarni yurtimizda olib borilayotgan islohotlar bilan tanishtirish va ularning shaxsiy va kasbiy salohiyatini rivojlantirish, zamonaviy texnologiyalarni o'zlashtirish, ijtimoiy va iqtisodiy jarayonlardagi faolligini oshirish maqsadida Stomatologiya fakulteti dekan o‘rinbosari X.Mahmudov, Umumiy jarrohlik kafedrasi dotsenti F.Ikromova, O‘zbek tili va adabiyot, tillar kafedrasi dotsenti M.Qo‘ziboyeva, kafedra katta o‘qituvchisi Z.Rahmatova tomonidan "Ma'rifat darslari" doirasidagi ma'ruza mashg'ulotlari o‘tkazildi.
Unda ustozlar talabalarga O‘zbekiston va Fransiya o‘rtasida strategik sheriklik munosabatlari o‘rnatilganligi haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Fransiya Respublikasiga tashrifi, ikki mamlakat Prezidentlari o‘rtasida o‘tkazilgan muzokaralar, tashrif doirasida imzolangan qator bitimlar haqida ma’lumot berildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Axborot texnologiyalari sohasida taʼlim tizimini yana-da takomillashtirish, ilmiy tadqiqotlarni rivojlantirish va ularni IT-industriya bilan integratsiya qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida” gi Qarori, ““O‘zbekiston-2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi Farmoni, ““Raqamli O‘zbekiston — 2030” strategiyasini tasdiqlash va uni samarali amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni mazmun-mohiyati tushuntirildi.
#OAVda_biz
“Andijon” radiosining “Salomatlik” dasturida Andijon davlat tibbiyot instituti Simulyatsion o‘quv markazi direktori, dotsent Umidjon Usmonov bilan suhbat o‘tkazildi.
Batafsil audioda tanishishingiz mumkin.
9 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.