Сизларга узоқ умр, мустаҳкам соғлиқ, оилавий бахт-саодат, дастурхонингизга қут-барака ва тинчлик-хотиржамлик тилаймиз! Юртимиз равнақи ва халқимизнинг фаровонлиги йўлида амалга ошираётган эзгу ишларингизда омад ёр бўлсин!
“Shijoat va g‘ayrat” harbiy-sport musobaqasiga start berildi
Kim eng mard? Kim eng jasur? Endi buni isbotlash vaqti keldi! Biz eng kuchli, eng shijoatli o‘g‘il-qizlarni mardlar maydoniga chorlaymiz! O‘z jamoangizni tuzing va musobaqada ishtirok eting!
Tanlov haqida 👉 batafsil
Hoziroq @YoshlarRegbot orqali ro‘yxatdan o‘ting!
🟠“Shijoat va g‘ayrat” harbiy-sport musobaqasiga start berildi
🇺🇿Bugun mahalla yoshlarini vatanparvarlik ruhida tarbiyalash hamda ularning harbiy xizmatga bo‘lgan qiziqishini oshirishga qaratilgan “Shijoat va g‘ayrat” harbiy-sport musobaqasi yuzasidan matbuot anjumani hamda musobaqaning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa 18-22 yosh toifasidagi mahalla yoshlari o‘rtasida jamoaviy tartibda tashkil etiladi. Musobaqaning respublika bosqichida eng yuqori natijaga erishgan jamoa a’zolariga oliy harbiy va harbiylashtirilgan oliy ta’lim muassasalariga kirish uchun tavsiyanomalar beriladi. Shuningdek, g‘olib jamoalarning mahallalariga sport inshootlari qurib beriladi.
📰Ta’kidlash joizki, davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan ushbu tashabbus mahalla yoshlari uchun chinakam vatanparvarlik maktabiga aylanishi va ularning ongida milliy g‘urur hamda fidoyilik tuyg‘ularini mustahkamlashga xizmat qiladi!
“SHIJOAT VA G’AYRAT”