Кўплаб ёш тадбиркорларнинг лойиҳалари ўз самарасини беришига ишонч билдирилиб, ижобий деб баҳоланди. Уларга йўналиш ва тавсиялар берилди.
Telegram| Facebook| You tube | Instagram|X
🔸Samarqand rasman Bosh konferensiyaning 43-sessiyasi o‘tkaziladigan joy sifatida belgilandi
YUNESKOning Parijdagi bosh qarorgohida O‘zbekiston Respublikasi Hukumati va YUNESKO o‘rtasidagi kelishuv imzolanishiga bag‘ishlangan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi. Unda Samarqand rasman Bosh konferensiyaning 43-sessiyasi o‘tkaziladigan joy sifatida belgilandi.
“Bu biz uchun katta sharaf va mas’uliyatdir, negaki so‘nggi 40 yil davomida ushbu konferensiya Parijdan boshqa yerda o‘tkazilmagan.
Bu ijodiy industriyaning mashaqqatli mehnati, xalq diplomatiyasi va eng yuqori darajadagi kelishuvlar samarasidir. Bu – jahon hamjamiyatining mamlakatimiz ochiqligi, oʻziga xos an’analari va madaniy merosi, boy tarixi, musiqasi, adabiyotiga katta qiziqishi bilan qarayotganidan dalolat — Saida Mirziyoyeva.
⚡️Қарши туманида оғир ҳудуд сифатида танлаб олинган маҳаллаларда аҳолини даромадини ошириш ва инфратузилмани яхшилаш бўйича ишлар давом этмоқда. Ушбу маҳаллаларда сув тармоғини тортиш учун траншея кавлаш, бетонлаштириш ва монтаж ишлари бажарилмоқда.
🟢Хабарингиз бор, вилоят раҳбари ва туман ҳокими ҳудудлардаги ўрганишларида ички ариқларни бетонлаш жараёнларини ўрганмоқда. Ишларни жадаллаштириш ва экин мавсумини ҳисобга олиб, лойиҳаларни сифатли ва қисқа муддатда якунлаш бўйича масъулларга топшириқлар берилган.
Шунга мувофиқ тузилган туман ҳокими биринчи ўринбосари бошчилигидаги ишчи гуруҳи ҳам ҳудудларда юриб, ишлар боришини жойига чиқиб ўрганмоқда. Жараёнларга кўплаб техникалар ва инфратузилмани яхшилаш бўйича соҳа мутахассислари жалб этилган.
Хусусан, бугун ана шундай ўрганишлар Кат, Ҳилол, Кўчкак ва Бунёдкор маҳаллаларида олиб борилди.
Қарши тумани ҳокими "Чароғил" ҳудудида ҳам чигит экиш ишларини ўрганди
Айни кунларда Қарши тумани бўйлаб майдонларда чигит экиш ишлари авж паллада. Бугун ҳам туман ҳокими "Янгибоғ" ҳудудида ҳамда “Чароғил” ҳудудларида бўлиб, ушбу ишларнинг бориши билан танишди.
Тегишли вазифа ва топшириқлар белгилаб берилди.
6 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.